KSČM

Další strany: ANO - ČSSD - KDU-ČSL - KSČM - ODS - Piráti - SPD - TOP09 + STAN

Dosavadní podpora strany ochraně klimatu v EP: 9,7 %

Skupina v EP: Evr. sjednocená levice a Severská zelená levice (GUE)

Hodnocení politické skupiny v EP:

environmentální +86 %,

klimatické 66,5 %

Manifest Green 10 podporuje

Volební program - Hodnocení programu dle Hnutí DUHA

Kandidátka

Z volebního programu

Na mrtvé planetě nejsou pracovní místa!

Klimatická změna dopadá na celý svět. Extrémní sucha, bleskové povodně, mizení úrodné půdy a pitné vody. Máme několik let na celkovou změnu produkce v průmyslu, v dopravě i v energetice. Budeme podporovat vznik ekologických, udržitelných pracovních míst, zavádění moderních bezuhlíkových technologií, ochranu vody a půdy. Chceme celoevropský plán na boj s klimatickou změnou.


Kateřina Konečná

Profil kandidáta

Jakožto členka Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin a Výboru pro dopravu a cestovní ruch souhlasím jak s prioritami pro další volební období, tak s deseti cíli pro lidi a planetu. V textu Manifestu sice nacházím několik sporných bodů, ale nic to nemění na faktu, že máme stejné cíle. V našem volebním programu pro evropské volby tedy najdete: " Na mrtvé planetě nejsou pracovní místa!

Klimatická změna dopadá na celý svět. Extrémní sucha, bleskové povodně, mizení úrodné půdy a pitné vody. Máme několik let na celkovou změnu produkce v průmyslu, v dopravě i v energetice. Budeme podporovat vznik ekologických, udržitelných pracovních míst, zavádění moderních bezuhlíkových technologií, ochranu vody a půdy. Chceme celoevropský plán na boj s klimatickou změnou. "

Dovoluji si pouze podotknout, že se značným množstvím organizací v koalici Green 10 jsem během tohoto volebního intenzivně spolupracovala a to zejména na historicky první zprávě evropského parlamentu o palmovém oleji a odlesňování, kterou jsem napsala a byla drtivou většinou EP schválena.