SPD


Další strany: ANO - ČSSD - KDU-ČSL - KSČM - ODS - Piráti - SPD - TOP09 + STAN

Dosavadní podpora ochrany klimatu v EP: nebyli v EP

Skupina v EP: Zatím žádná

Zaujalo nás

Volební program - Hodnocení programu dle Hnutí DUHA

Kandidátka

Z volebního programu

NE novým regulacím a nesmyslným omezením podnikatelských aktivit

EU svým bojem proti změnám klimatu likviduje naše hospodářství. Podpora takzvaných obnovitelných zdrojů energie a solárních baronů, domů s nulovou spotřebou energie, lživá hysterie okolo omezování produkce CO2 u automobilů, fotovoltaika, biopaliva a štosy nesmyslných směrnic nás stojí desítky a desítky miliard. Tyto věci nejenom, že stojí mnoho peněz, navíc ještě škodí. Odbouráme to a zrušíme je! Racionální ochranu životního prostředí ovšem podporujeme naprosto jasně.

Zaujalo nás

Tomio Okamura: Ke změnám teplot a klimatu na planetě vždy docházelo a dochází, ale hlavní odpovědnost nenese člověk a CO2, ale aktivita (a teplota) Slunce a vzdálenost Země od Slunce. V historii byly doby ledové i meziledové. Ve středověku za Karla IV. bylo tepleji a v Praze se pěstovalo víno, podobně jako nyní. Ale produkce takzvaných skleníkových plynů s tím neměla nic společného. Navíc CO2 není škodlivý plyn. Je to plyn důležitý pro fotosyntézu, čili díky němu je zaznamená i větší produkce plodin. Více zde.

Hnutí DUHA: "Jedině program SPD je zaměřen vyloženě na zhoršení prostředí pro život lidí a na otázky v anketě ani nereagovali.” Více zde.